GENTLE DAY - KOMFORT I WYGODA W TROSCE O ŚRODOWISKO

12:52:00


GENTLE DAY to marka, z którą spotkałam się po raz pierwszy kilka lat temu podczas organizowanego przeze mnie spotkania blogerek. Był to czas, w którym kosmetyki i produkty naturalne dopiero zaczęły podbijać rynek. Marka Gentle Day powstała z myślą o kobietach, które są świadome tego, jak i z jakich materiałów są wytwarzane środki higieniczne, które stosuje. 

Podczas „tych dni”, każda z nas chce czuć się komfortowo, ale często sięgamy po tak zwane pierwsze lepsze produkty. Jednak często zdarza się tak, że ich jakość jest nie najlepsza - podrażniają, źle wchłaniają wilgoć, są niewygodne w użytkowaniu. Środki higieniczne marki Gentle Day bardzo dobrze sprawdzą się u osób z wrażliwą skórą, tendencją do alergii, podrażnień czy chorób miejsc intymnych. 


Dlaczego produkty Gentle Day są tak szczególne? Otóż są one wytwarzane z materiałów ekologicznych, nie są chlorowane oraz posiadają przyjazny dla skóry odczyn pH. To produkty higieniczne posiadające pasek anionowy, który likwiduje przykry zapach oraz hamuje rozwój bakterii wewnątrz wkładki higienicznej. Produkty z paskiem anionowym odznaczają się właściwościami antybakteryjnymi, regenerującymi i wzmacniającymi odporność. Zapewniają szybsze gojenie się ran, dlatego są polecane kobietą po zabiegach czy porodzie. 

Zarówno wkładki, jak i podpaski umieszczone są w wygodnych opakowaniach, które mają specjalne miejsce do wielokrotnego zamykania i otwierania. Każda sztuka podpaski i wkładki zapakowana jest osobno w folię ochronną dzięki temu, nie są one bezpośrednio narażone na zabrudzenia podczas ich przechowywania w torebce czy kosmetyczce. Ekologiczne wkładki higieniczne, są małe cienkie i niewyczuwalne. Jedną z ich głównych zalet i zadań jest ochrona naszej bielizny przed różnego typu wydzieliną, a dodatkowo zapewniają nam uczucie komfortu, świeżości i oczywiście wygody. Wkładki Gentle Day są produktami antybakteryjnymi i bezzapachowymi wykonanymi z najwyższej jakości bawełny, która pozwala skórze oddychać. Ich cena to 8,90 zł - 15,90 zł /opakowanie - dostępne na stronie Gentle Day.

Naturalne podpaski ekologiczne wykonana są z wielką starannością i dokładnością. Bawełniana powierzchnia nie podrażnia skóry. Podpaski są szczególnie chłonne - ich górna warstwa szybko wchłania ciecz, dzięki czemu możemy czuć się komfortowo. Znajdujące się na bocznych ściankach skrzydełka idealnie chronią przed przeciekaniem, a warstwa z mikrootworami przepuszcza powietrze. Ich cena to 13,99 zł /opakowanie - dostępne na stronie Gentle Day.Naturalne tampony bawełniane, wiele kobiet ma obawy co do ich stosowania, a dla mnie są one jednym z najwygodniejszych i komfortowych rozwiązań podczas zabezpieczenia w trakcie okresu. Tampony Gentle Day zostały wyprodukowane ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej. Należy jednak pamiętać, aby umieścić tampon na odpowiednim miejscu - umieszczony zbyt płytko będzie dla nas niewygodny. Głębsze jego umieszczenie sprawi, że tampon będzie dla nas niewyczuwalny i komfortowy w użytkowaniu. Tampony są chłonne, a ich ekologiczne wykonanie ochroni nas przed podrażnieniem czy uczuleniem. Ich cena to 15,90 zł - 18,19 zł /opakowanie - dostępne na stronie Gentle Day.

Kolejnym bardzo przydatnym produktem higienicznym są chusteczki nawilżane z włókna bambusowego. Są one w pełni ekologiczne, bezzapachowe nie zawierają alkoholu, parabenów, chloru i laurylosiarczanu sodu. Zawierają ekstrakt z aloesu i witaminy E, dzięki czemu działają kojąco na skórę. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk, a ich opakowanie zajmuje mało miejsca w torebce. Ich cena to 8,90 zł /opakowanie 10 sztuk - dostępne na stronie Gentle Day.


Marka Gentle Day zapewnia nam ogrom środków pozwalających na higienę podczas kobiecych dni, jak i całego cyklu. W swoim asortymencie posiada szeroki wybór podpasek, tamponów, wkładek oraz innych środków do higieny, chociażby takich jak płyny do higieny intymnej, chusteczki nawilżane, a nawet bieliznę. Marka dba o ekologiczne standardy poprzez wytwarzanie ekologicznych i biodegradowalnych produktów, które nie zagrażają środowisku. Produkty Gentle Day znajdziecie na stronie internetowej marki oraz w wybranych drogeriach i aptekach - ich wykaz znajdziecie tutaj.

Czym kierujecie się podczas wyboru produktów higienicznych? Znacie produkty Gentle Day?
Pozdrawiam.

0 KOMENTARZY

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz. Spodobało Ci się na moim blogu?? Jeżeli tak, to zapraszam do grona obserwatorów.

ZAPRASZAM PONOWNIE :)

NIE LINKUJ SIEBIE W KOMENTARZU. Na pewno Ciebie odwiedzę :)

ETYKIETY