OXICARBOXY - ZABIEG KARBOKSYTERAPII W DOMOWYM ZACISZU | FABERLIC

15:16:00


Karboksyterapia to popularny zabieg, który jest wykonywany w salonach kosmetycznych. Jest to technika lokalnego zwiększania ilości dwutlenku węgla w celu zwiększenia ilości tlenu w komórkach skóry, aktywacji procesów metabolicznych oraz zwiększenia syntezy energii. Wraz ze wzrostem ilości dwutlenku węgla (CO2) naczynia krwionośne rozszerzają się, poprawia się ukrwienie tkanek, a hemoglobina we krwi łatwiej oddaje tlen. Ostatecznie zwiększa się zaopatrzenie tkanki w tlen.

Marka FABERLIC wprowadziła do swojej oferty nową linię OXICARBOXY, która składa się z trzech kroków (kosmetyków): balsam nawilżający, aktywator żelowy CO2 oraz maska tlenowa. Połączenie tych trzech kroków ma zapewnić naszej skórze aktywne mikrokrążenie i zwiększone wchłanianie tlenu przez komórki skóry, wyrównany koloryt skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, a także poprawienie jędrności skóry.KROK 1 balsam nawilżający to etap przygotowawczy do karboksyterapii. Zmiękcza warstwę rogową naskórka oraz usuwa martwe komórki. Kosmetyk posiada gęstą, białą konsystencję kremu oraz przyjemny delikatny zapach. Balsam należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy grubą warstwą i masować przez 1-2 minuty. Następnie należy przejść do kroku numer dwa.KROK 2 aktywator żelowy CO2 podczas nakładani go na balsam nawilżający zaczyna się uwalniać dwutlenek węgla, tworząc na twarzy delikatną pianę. W odpowiedzi na nasycenie skóry CO2 aktywuje się mikrokrążenie, skóra jest nasycona tlenem, a procesy metaboliczne w skórze są przyspieszane. Kosmetyk jak sama nazwa mówi, posiada konsystencje błekitnego żelu. Producent informuje nas, że podczas łączenia żelu z balsamem na skórze może pojawić się lekki rozgrzewający efekt oraz uczucie kłucia, tak tez się dzieje-trwa to dosłownie chwileczkę. Po 5-10 minutach należy usunąć całość chusteczką. Efekt, jaki zauważyłam po tym kroku to zdecydowanie miękka, gładka i oczyszczona skóra. Myślałam, że po uczuciu kłucia skóra będzie mocno zaczerwieniona i podrażniona, ale jedynie co zobaczyłam to delikatne zaróżowienie. Po tym etapie przechodzimy do kroku numer trzy.
KROK 3 maska tlenowa zawiera w swoim składzie perfluorodecalinę, która dostarcza tlen do głębszych warstw skóry, a także pantenol oraz kwas hialuronowy w celu intensywnego zmiękczenia i nawilżenia. Po 5-10 minutach od nałożenia pozostałości maseczki usuwamy chusteczką. Efekt, jaki maska pozostawia to miękka, gładka, nawilżona i ukojona skóra.Zabieg dość pozytywnie mnie zaskoczył. Po jego zastosowaniu stan skóry zdecydowanie się poprawił. Koloryt jest ładniejszy i zdrowszy, skóra jest delikatnie napięta i elastyczna oraz dobrze nawilżona. Podoba mi się także ogólna szata graficzna kosmetyków. Każdy z kosmetyków został umieszczony w 50 ml tubkach z odpowiednimi opisami tak, aby nie pomylić kroków. Kosmetyki znajdziecie na stronie marki Faberlic lub poprzez kontakt z Magdą.

Znacie zabieg karboksyterapii? Co sądzicie o kosmetykach marki faberlic?
Pozdrawiam :)

0 KOMENTARZY

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz. Spodobało Ci się na moim blogu?? Jeżeli tak, to zapraszam do grona obserwatorów.

ZAPRASZAM PONOWNIE :)

NIE LINKUJ SIEBIE W KOMENTARZU. Na pewno Ciebie odwiedzę :)

ETYKIETY